vajinismus tedavisi ankara ücretleri

Vajinismus sebebiyle ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken ancak problem haline dönüşen cinsellik, ilişkileri okunuşu derinden etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki genişlik makro seksüel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin sadece tabu olması, cinsî eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hata bilgiler, maddeye sorunlar gibi fazla sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini bile tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi evet da cinsî partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı ve acı endişesiyle ‘aşk kasları’ bayağı verilen pelvik taban kaslarını kasarak ilişkiye mânia olması ile oluşan, psikolojik kökenli birleşik eşeysel izlev bozukluğudur. Kadın seksüel münasebet sırasında zaviye endişesi yüzünden kendisini koruma görevlisi çabasıyla pelvik temel kaslarını orada ancak duvar varmışçasına kasarak ilişkiye müşkül olur. Vajinismus rahatsızlığının bir hayli katıksız sebebi olduğuna, lakin altta yatan psikolojik sebeplerden en kötüsünün taciz evet da tecavüze maruz kalma olduğuna belirti ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. eşeysel bağ sırasında refleks şekilde gerçekleşen kas kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt okunuşu hem de göl ayağı parmaklarına dek yaygın sadece şekilde görülebilir. bütün bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen eşeysel temas ile alakalı yerleşmiş kimi olumsuz düşünceler yüzünden kadın, münasebet sırasında eşine izin veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, fazla ancak ifadesi olan eşeysel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa okunuşu eşinden uzaklaşmaya gaye açabilirken, kadında hicap ve suçluluk duygusuna niçin olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak fazla hususi aynı mevzu olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, rahatsızlık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin okunuşu çevrelerin evlat konusunda tahakküm yapmaları sebebiyle bir kez jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsî tedavi ile uğraşan jinekolog sayısı burayı kontrol et az olduğu ayrılmış müteaddit müracaat hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı güneş geçtikçe azalmakta ve çözümlenebilir aynı mesele olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU ETKİLİ OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, ruhsal ve seyrek de maddeye bulunmak üzere ikiye ayrılabilir. Nadir fiziki sebepler arasında vajinal okunuşu vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun genişlik uygun görülen sebepleri ise ruhsal sebeplerdir. bakirlik zarının mukaddes olması okunuşu çocukluk çağından itibaren bikir zarını korumaya müteveccih verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazı kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe dolayısıyla vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin eş tabu olması, cinsî eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hatalı cinsî bilgiler de vajinismus gelişmesinde hayli ekonomik nedenlerdir. Ülkemizde genç kızların çoğu bikir zarının patlayacağı, çok fazla acı çekeceği, çok ziyade nezif olacağı, cinselliğin sadece erkekler yoluna olduğu, seksüel zevk duymanın ayıp, yasak, vebal olduğu gibi hatalı bilgilere sahiptir. Bu hatalı bilgilere ilk geceyi başarı ile atlatıp kendini ispatlama isteği de eşlik etmektedir.

EN zaviye SEBEPLERİ TACİZ VE TECAVÜZ

Eşini sevmeme, zecren evlendirilme, temas okunuşu evlilik problemleri, eşe zıt duyulan öfke, hamilelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler de vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden genişlik acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ileride vajinismus başta yürütmek amacıyla bir hayli psikolojik sorunlara oluşturan olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *